Trening

10 km Szpot Swarzędz  – Największy bieg w historii miasta!

Czwarta edycja biegu na 10 km Szpot Swarzędz, który odbył się w niedzielę 10 maja 2015 r. okazała się największym biegiem w historii tego miasta. W Swarzędzu wystartowało prawie 4 tys. zawodników.

W powszechnej opinii ten bieg to jedna z najdynamiczniej rozwijających się ulicznych imprez biegowych w kraju. To również w powszechnej opinii dobrze zorganizowane i przeprowadzone oraz obfite w nagrody wydarzenie, nie tylko zresztą sportowe.

Odnośnie tegorocznej trasy nowością był start z najszerszej swarzędzkiej arterii jaką jest ulica Cieszkowskiego. Kolejną nowością było zmniejszenie liczby zakrętów i bardzo wąskich uliczek w sąsiedztwie swarzędzkiego Rynku, co w praktyce oznaczało jeszcze szybszą trasę.

Zawodnicy na dziesięciokilometrową trasę biegu wyruszyli o godz. 10.30. Na mecie – ustawionej na bieżni stadionu przy ul. Święty Marcin 1,- czekały na nich pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny. Ponadto wśród biegaczy, którzy ukończyli bieg w czasie 90 minut rozlosowano główną nagrodą samochód marki Kia Picanto. W tym roku auto trafiło do rąk weteranki biegów długodystansowych – p. Janiny Rosińskiej.

Bieg ukończyło 3711 osób. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Szymon Kulka (30:43) z Małopolski i Monika Drybulska-Stefanowicz (34:16)(Grunwald Poznań).

Osobiście stwierdzam, że byłam pierwszy raz na tych zawodach i naprawdę wielka klasa i brawa dla organizatorów. Świetny klimat, trasa urozmaicona, posiłki regeneracyjne czaderskie ( czyli to co uwielbiam, a więc kiełbachę z grilla i zimne piwo). Był to mój 2 bieg na 10 km i w końcu zeszłam z czasem poniżej godziny! Coś niesamowitego, bo jeszcze na ostatnich metrach ścigałam się z jakimś panem i mi się udało! Było super! Będę za rok!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *