Trening

Bieg po zdrowie, czyli wojsko daje przykład.

29 sierpnia na terenie obiektu sportowego 31 BAZY LOTNICTWA-TAKTYCZNEGO w Poznaniu, zorganizowano piknik sportowy. Główną atrakcją był „Bieg po Zdrowie” pod patronatem „PZU ZDROWIE” na dystansie 10km. Oprócz biegu przeprowadzono również marsz Nordic Walking po trasie biegu głównego oraz biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej z podziałem na kategorie wiekowe. Rok temu odnotowaliśmy udział 127 sportowców. W drugiej edycji biegu zanotowano rekordowy udział 750 uczestników. Główny cel imprezy czyli popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji został w pełni zrealizowany. Już słyszeliśmy zapowiedzi startu wielu zawodniczek i zawodników w trzeciej edycji tej imprezy. Na trasie biegu nastąpiła pełna integracja różnych środowisk, biegli najmłodsi i seniorzy, biznesmeni, przedstawiciele wojska i policji, panie i panowie, całe rodziny. Nie wynik był najważniejszy, ale sam udział w „Biegu po Zdrowie”, bo to był cel najważniejszy.

Bieg open na 10 km wygrał plutonowy Michał Kaczmarek z Wojskowego Zespołu Sportowego i WKS Grunwald w Poznaniu. Drugi był Adam Konieczny z Polonii Środa i trzeci Dawid Stefański z WKS Grunwald.

Wśród pań najszybciej linię mety minęła Marlena Nowacka (Mar.pl, Piaski). Drugie miejsce zajęła Kaja Milanowska (KOBIETYBIEGAJA.PL) i trzecie Magdalena Cetner (Poznań).

Tym razem bieg potraktowaliśmy bardzo turystycznie i razem z Emilem pokonaliśmy 10 km w całkiem niezłym upale. Ludzie padali jak muchy, niestety punktów było za mało ( aż jeden). Ale ogółem bieg bardzo fajny, pooglądaliśmy sobie hangary, bo przecież nie zawsze masz okazję zobaczyć bazę wojska od środka. Żadnej życiówki nie było, biegliśmy całkowicie dla przyjemności. Wielką atrakcją było wejście na start a tam stało co? F16! Coś niesamowitego!